Cumhurbaşkanı açıkladı OKULLARLA İLGİLİ KARARLAR!

1 Mart 2021
650
Views

Tüm İllerde risk grubuna bakılmaksızın Okul Öncesi, İlkokul, 8 ve 12.sınıflarda eğitim öğretim açılacak.

Düşük ve orta riskteki illerde diğer kademelerde de eğitime başlanılacaktır.

Liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır.

Haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması, düşük ve az riskli bölgelerde kaldırıldı. Az ve yüksek riskli bölgelerde devam edecek.

hafta içi 21:00 – 05:00 arası uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek.

Düşük ve orta riskli illerde diğer kademelerde de eğitim öğretime başlanacak. Yüksek ve çok riskli illerde ise sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacak.

Mavi: Düşük risk Sarı: Orta risk Turuncu: Yüksek riskli Kırmızı: Çok yüksek riskli

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kafe ve restoranlar, çok yüksek riskli iller haricinde tüm illerde 07.00-19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasiteyle hizmet verebilecek.”

“Restoran, kafe, çay bahçesi gibi illerde çok riskli iller dışında sabah 07:00 ile akşam 19:00 arasında %50 kapasiteyle AÇILACAKTIR.”

Erdoğan: “Nikah gibi merasimler düşük ve orta riskli illerde 100, yüksek ve çok yüksek riskli illerde 50 kişiyle sınırlı olarak yapılacak.”

Düşük riskli iller
Hakkari, Şırnak, Mardin, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Van, Bitlis, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır ve Uşak
Orta riskli iller
Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Bursa, Ankara, Bartın, Karabük, Çankırı, Kastamonu, Çorum, Kırşehir, Yozgat, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Erzurum ve Kars
Yüksek riskli iller
İstanbul ve İzmir’in yanı sıra, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Muğla, Antalya, Kütahya, Bilecik, Düzce, Bolu, Zonguldak, Karaman, Mersin, Niğde, Kırıkkale, Kayseri, Kilis, Artvin ve Ardahan yüksek riskli (turuncu) iller oldu.
Çok yüksek riskli iller
Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman ise çok yüksek riskli (kırmızı) iller olarak belirlendi.

DETAYLAR:

umhurbaşkanı Erdoğan: “Bugün itibariyle yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Her 2 haftada bir normalleşme uygulamaları güncellenecek.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli bölgelerde tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde PAZAR GÜNÜ devam edecek.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin tamamında süren 21 ile 5 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması sürecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yüksek riskli iller dışında kafe ve restoranlar sabah 7:00 ile akşam 19:00 arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürecek.”
KY*: Kırmızı ve turuncu bölgeler hariç kafeler açılacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımızla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerimizde kaldırılacak.”
KD*: Otobüs ve belirli yasaklar belirtilen bölgelerde kalkacak günlük yaşantıya dönülecek.

Erdoğan: “Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde eğitim-öğretime başlanacaktır.”

Erdoğan: “Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.”

Erdoğan: “Nikah gibi merasimler düşük ve orta riskli illerde 100, yüksek ve çok yüksek riskli illerde 50 kişiyle sınırlı olarak yapılacak.”

Erdoğan: “Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye’de normale döndürülecek, ihtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapabilecektir.”

Erdoğan: “Okullar, Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda eğitim-öğretime açılacaktır.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halı sahaların düşük ve orta riskli illerde 09.00-19.00 saatleri arasında faaliyet göstereceğini açıkladı.

Güncel Açıklama:

1-İlkokulların 1, 2, 3 ve 4. sınıfları ile bu okullara bağlı anasınıflarında yarından itibaren haftada iki gün olacak şekilde yüz yüze eğitime başlanacaktır.

2-Yine ortaokulların 8 sınıflarında haftada 22 ders saati, İmam Hatip ortaokullarında da haftada 24 ders saati yarından itibaren yüz yüze eğitime başlanacaktır.

Bu okullarımızın bünyesindeki anasınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacaktır.

3-Liselerimizin 12 sınıflarında okullarımızın yapmış olduğu planlamaya göre 16 ile 24 ders saati olacak şekilde, yarından itibaren yüz yüze eğitime başlayacaktır.

4-Özel eğitim okulları ile özel eğitim sınıflarında haftada 5 gün, günde 6 ders saati olmak üzere yüz yüze eğitime başlanacaktır.
30 ders saatine kadar kalan bölüm ise uzaktan eğitim şeklinde devam edecektir.

5-Ders saatleri 30 dakika olacak şekilde planlanacak olup her ders aralarında 10 dakika teneffüs yapılacaktır.

Article Tags:
Article Categories:
Eğitim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir