2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Başı Öğretmenler Kurul Toplantısı Gündem Maddeleri

can

Yönetici
Yönetici
GÜNDEM MADDELERİ

1. Açılış, Yoklama

2. Saygı Duruşu, İstiklal Marşı

3. 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Öğretmenler kurulu yazman seçimi

4. Gündemin okunup kurula sunulması

5. Sınıf ve şube dağılımlarının yapılması

6. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında yenilenen program dahilinde planlamalar

7. Doldurulacak formlar, planlar, uygulamalar hakkında görüşülmesi

8. Zümre Öğretmenler Kurulu toplantı tarihlerinin belirlenmesi

9. Okul - veli ilişkisinin görüşülmesi ve veli toplantı tarihlerinin planlanması

10. Kurul ve Komisyon Listesinin ve Görevlerin gözden geçirilmesi.

11. İş Sağlığı ve Güvenliği Ekibi, iş sağlığı güvenliğine ilişkin alınması gereken önlemler

12. Ders giriş- çıkış saatleri ile ders defterlerinin doldurulması, devamsızlıkların takibi, e- okul sistemine devamsızlıkların düzenli girilmesi

13. Öğrencilere ait bilgilerin e okula işlenmesi, öğrencilerin kişisel bilgilerinin ayrıntılı olarak öğretmenlerince temin edilmesi ve veli iletişimi.

14. Okul giriş çıkış saatleri- öğrencilerin ailelere teslim edilme zamanları

15. Öğretmenlerin görev ve sorumlulukları ile ilgili görüşülmesi

16. Okul eşyası ile ders araç gereçlerinin korunması ve kullanılması, materyal teslimi, sınıf ve ortak kullanım alanlarının temizlik ve düzeni

17. Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği 6. maddelerinin okunması ve bilgi verilmesi

18. 2023/15 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kamu Binalarında Enerji Tasarrufu Genelgesi kapsamında dikkat edilmesi gerekenler

19. Kutlama programları ve törenlerin planlamasının yapılması

20. Nöbetçi öğretmenin dikkat etmesi gerekenler ve nöbet defterinin doldurulması

21. BEP birimi oluşturulması

22. Satın Alma ve Muayene Komisyonu

23. Sosyal-Kültürel Etkinlikler Komisyonu

24. Okul Aile Birliği toplantı tarihi ve Denetim Kurulu Üyeleri

25. Web yayın komisyonu üyeleri

26. Okul Sağlığı Yönetim Ekibi

27. Mevzuat ile ilgili son gelişmelerin internet yoluyla takip edilerek EBYS üzerinden gönderilen evrakın takibi

28. Dilek- Temenniler ve Kapanış

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar