emrebuyuk

Yönetici
Yönetici
Milli Eğitim Bakanlığı personeli olarak çalışanlar için kimlik kartı, resmi işlemlerde ve kurum içi faaliyetlerde kullanılan önemli bir belgedir. İşte MEB personel kimlik kartı çıkartma süreci adımları:

1. MEBBİS Bilgilerinin Güncellenmesi:
    • Çalışanların MEBBİS (Milli Eğitim Bilişim Sistemi) üzerindeki bilgilerinin güncel olması gerekmektedir. Bu bilgiler arasında özellikle fotoğrafın son altı ay içinde çekilmiş ve biyometrik özelliklere sahip olması önemlidir.
  2. MEBBİS Girişi ve Kişisel Bilgilerin Düzenlenmesi:
    • MEBBİS'e kişisel şifre ile giriş yapılmalıdır. Ardından kişisel bilgiler modülüne girilerek kimlik kartı dilekçe raporu oluşturulmalıdır.
Kimlik Kartı Dilekçe Raporu.png

1. Kimlik Kartı Dilekçe Raporunun Alınması:
    • Kişisel bilgiler modülünden "Kimlik Kartı Dilekçe Raporu" seçeneği seçilmelidir. Ardından açılan dilekçe örneğinin ilgili bölümleri doldurulmalıdır.
öğretmen kimliği alma.png

1. Raporun Yazdırılması ve Ücretin Yatırılması:
    • Doldurulan dilekçe raporu yazdırılmalıdır. Daha sonra ilçe milli eğitim müdürlüğünün talep ettiği ücret, belirtilen banka hesabına yatırılmalı ve dekontun çıktısı alınarak saklanmalıdır.
  2. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Başvuru:
    • Dilekçe raporu ve ücret dekontu ile birlikte ilçe milli eğitim müdürlüğüne başvurulmalıdır. Burada gerekli işlemler tamamlanacak ve kimlik kartı hazırlanacaktır.
  3. Kimlik Kartının Teslim Alınması:
    • İlçe milli eğitim müdürlüğü tarafından hazırlanan kimlik kartı, başvuru sahibine imza karşılığında teslim edilecektir.
MEB personel kimlik kartı çıkartma süreci genellikle başvurudan itibaren bir hafta gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Ancak yoğunluk ve diğer faktörlere bağlı olarak bu süre değişiklik gösterebilir.

Sonuç olarak, MEB personelleri kimlik kartı çıkartma işlemi için yukarıdaki adımları takip ederek kolaylıkla işlemlerini tamamlayabilirler. Başvuru sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için belirtilen adımların dikkatlice izlenmesi önemlidir.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar