Darıca Ressam Osman Hamdi Bey Ortaokulu'nda Öğretmenlere Yönelik Şiddet Olayı

can

Yönetici
Yönetici
Katılım
20 Ara 2023
Mesajlar
233
Tepkime puanı
13
Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Darıca Ressam Osman Hamdi Bey Ortaokulu'nda görevli sosyal bilgiler öğretmeni Volkan Ayhan ve fen bilgisi öğretmeni Evren Türkeri, bir öğrencinin aile bireyleri tarafından saldırıya uğradı. Öğretmenler darp raporu alırken, her iki taraf da birbirinden şikayetçi oldu.
öğretmene şiddet.JPG

Olay, dün saat 16.00 sıralarında okulda gerçekleşti. Top isabeti sonucu evine giden bir öğrenci, durumu ailesine aktardı ve aile okula geldi.

Öğrencinin ailesi ile söz konusu öğretmenler arasında yaşanan tartışma büyüyerek şiddete dönüştü. Aile bireyleri, 2 öğretmeni sınıf ve okul koridorlarında darbetti. Diğer öğretmenlerin ihbarı üzerine polis ekipleri olay yerine gelerek şüphelileri gözaltına aldı.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM-SEN) 2 No’lu Şube, yaşanan şiddet olayını kınayarak okul içinde öğrencilerin gözü önünde yaşanan bu durumu endişe verici bulduklarını ifade etti. Ayrıca sendika, öğretmenlerin maruz kaldığı fiziksel ve psikolojik travmayı vurguladı. Olayın şahitleri olan öğrencilerin de psikolojik travma yaşadığı belirtildi."
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst