Meb, "Öğretmenlerin Gözüyle Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitim" Sempozyumu İle Eğitimin Geleceğini Şekillendiriyor

can

Yönetici
Yönetici
Katılım
20 Ara 2023
Mesajlar
221
Tepkime puanı
13
Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin görüşlerini eğitim sistemine yön vermede önemli bir adım olarak değerlendirerek 26-27 Aralık tarihlerinde Ankara'da "Öğretmenlerin Gözüyle Cumhuriyetin 100. Yılında Eğitim" sempozyumu düzenliyor. Sempozyum, evrensel değerlerle millî ve toplumsal değerleri bir araya getirerek dinamik bir eğitim sistemi tartışacak.
meb-logo-png.2

Sempozyum kapsamında 7 ana tema ve bunlara bağlı 19 alt tema üzerinde çalışmalar yapılacak. Başvurular, çevrim içi platformlarda gerçekleşti ve bin 336 başvuru alındı. Hakem heyeti tarafından yapılan değerlendirme sonucunda yüz yüze sunulmak üzere 100, poster sunumu için 25 ve video formatında 125 sunum seçildi.

Etkinlikte 16 farklı kurum stantlarıyla yer alacak ve 5 oturumda 100 sunum yüz yüze gerçekleşecek. Diğer sunumlar ise Bakanlık çevrim içi platformları aracılığıyla tüm öğretmenlere erişilebilir olacak.

Sempozyum sonunda sunulan bildiriler, bir kitap haline getirilecek ve öğretmenlerin erişimine açılacak. Ayrıca, sempozyum süresince 2 panel düzenlenecek ve yapılan sunumlar kayıt altına alınarak ilerleyen dönemlerde öğretmenlerin faydalanabileceği şekilde sunulacak.

Bu sempozyum, eğitimdeki güçlü yönleri, zorlukları ve öğretmenlerin rolünü ele alarak geleceğe dair beklentileri ve eğitimde iyileştirmeleri masaya yatıracak. Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin bakış açısını önemseyerek eğitim sisteminin bugününü ve geleceğini tartışarak daha sağlam adımlar atmaya hazırlanıyor.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst