Öğretmen-Veli̇ Randevuları Di̇ji̇tal Ortama Taşındı

can

Yönetici
Yönetici
Katılım
20 Ara 2023
Mesajlar
227
Tepkime puanı
13
Millî Eğitim Bakanlığı'nın yeni uygulaması ile öğretmen-veli görüşmeleri dijital ortama taşındı. "Okul Randevu Sistemi" adı verilen bu sistem, velilerin e-Devlet kullanıcı bilgileriyle okulların internet sitelerinden randevu alabilmelerine imkân sağlıyor.

Bakan Yusuf Tekin'in açıklamasının ardından MEB Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen bu uygulama sayesinde, veliler artık çocuklarının eğitim durumu hakkında öğretmenlerle görüşme zamanlarını kolayca ayarlayabiliyorlar.

Öğretmenlerin boş zaman dilimlerine göre randevu alınabilen bu sistemde, öncelikle okul yöneticileri öğretmenlerin müsaitlik durumlarını belirliyorlar. Veliler ise e-devlet kullanıcı bilgileriyle sisteme giriş yaparak, öğretmenlerin müsait olduğu zaman dilimlerinden randevu talebinde bulunabiliyorlar.

Randevu alınacak haftadan önceki cuma günü öğle saatine kadar sistem açık tutulurken, aynı gün öğleden sonra okul yönetimleri öğretmenlere randevu saatlerini bildiriyorlar. Veliler ise sisteme giriş yaparak aktif ve eski randevularını görebiliyor, günü gelmemiş randevularını iptal edebiliyorlar.

Bu yeni uygulama ile öğretmen-veli görüşmelerinin dijital platformda kolayca organize edilmesi ve iletişimin güçlendirilmesi hedefleniyor.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst