Öğretmenlerin Mazerete Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Duyurusu Yayımlandı

can

Yönetici
Yönetici

Millî Eğitim Bakanlığınca kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı il içi ve iller arası yer değişikliği başvuruları 1-7 Ağustos tarihleri arasında alınacak, atamalar ise 16 Ağustos'ta yapılacak.

Başvuruların Detayları

Millî Eğitim Bakanlığı, 2024 yaz tatili öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme işlemlerine ilişkin duyuru yayımladı. Bakanlık kadrolarında görev yapan öğretmenlerden, aile birliği, sağlık, can güvenliği, engellilik durumu ve diğer nedenlerden birine bağlı olarak mazereti bulunanların il içi ve iller arası yer değiştirme başvuruları iki aşamalı olarak sistem üzerinden alınacak.

Öğretmenler, birinci aşamada 1-7 Ağustos 2024 tarihleri arasında belgeleri ile birlikte mazeretlerini bildirecekler. Ön başvurusu onaylananlar, ikinci aşamada 10-15 Ağustos 2024 tarihleri arasında tercih başvurusunda bulunabilecek. Atamalar ise 16 Ağustos 2024 tarihinde gerçekleştirilecek.

Atama ve Ayrılma İşlemleri

Ataması gerçekleştirilen öğretmenlerin ayrılma işlemleri 19 Ağustos 2024 tarihi itibarıyla yapılabilecek. Bu süreç, öğretmenlerin yeni görev yerlerine en kısa sürede adapte olabilmeleri için planlanmış durumda.

Duyuru için tıklayınız.

Millî Eğitim Bakanlığı'nın 2024 yaz tatili için yayımladığı mazerete bağlı yer değiştirme duyurusu, öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği ve engellilik gibi mazeretlerle yer değiştirme başvurularını kapsıyor. Başvurular 1-7 Ağustos 2024 tarihleri arasında yapılacak ve atamalar 16 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar