Okul Kantinlerinde Sağlıklı Beslenme İçin Çorba Ve Meyve Günleri Başlıyor

can

Yönetici
Yönetici
Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ‘Sağlıklı Besleniyorum’ projesi kapsamında okul kantinlerinde çorba günü ve meyve günü düzenlenecek. Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından okul kantinlerine yönelik gönderilen resmi yazıyla karar duyuruldu. İlgili yazıda, kayıt belgesi alan gıda işletmelerinde haftanın bir gününde, ‘çorba günü’ için üretilecek çorbanın, üretildiği yerde tüketime sunulması şartıyla satışının yapılmasının uygun görüldüğü kaydedildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) "Sağlıklı Besleniyorum" projesi çerçevesinde, okul kantinlerinde çorba günü ve meyve günü düzenlenecek. Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından okul kantinlerine gönderilen resmi yazıda, kayıt belgesi alan gıda işletmelerinde haftanın bir gününde, ‘çorba günü’ için üretilecek çorbanın, üretildiği yerde tüketime sunulması şartıyla satışının yapılmasının uygun görüldüğü belirtildi. Ayrıca, afişlerde "Çorbam var sıcak tasta, olmam ben hiç hasta", "Mercimek, domates, tarhana, Ne duruyorsun kaşıklasana", "Elma, portakal, muz, haydi, arkadaşlar yemiyor muyuz?", "Sulu sulu meyveler, güç versin vitaminler" gibi sloganlar yer alacak. Bu adımlarla öğrencilerin daha sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanması hedefleniyor.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar