Okul Öncesi - Zümre Öğretmenler Kurulu Toplantı Tutanağı (Sene Başı)

okuloncesi

Üye
Kurul Toplantı Tutanağını İndirmek İçin Tıklayınız.
Okul öncesi zümre öğretmenler kurulu toplantı tutanağı, yeni bir eğitim dönemi veya yeni bir sene başında yapılan zümre öğretmenler toplantılarında kullanılan belgedir. Bu tutanak, toplantıda ele alınan konuları, kararları ve alınan önlemleri içerir. Öğretmenlerin katılımını, görüşlerini ve önerilerini kaydetmek amacıyla kullanılır. Ayrıca yeni döneme ilişkin planlamalar, eğitim stratejileri, öğrenci takibi gibi konuların belgelendiği bir araçtır. Bu tutanak, okul öncesi öğretmenlerinin iş birliği içinde çalışmasını ve öğrencilerin eğitim kalitesini artırmak için planlama yapmalarını destekler.

EGİTİMWEB İLKOKULU
2023/2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ANASINIFI ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ 1.DÖNEM TOPLANTI TUTANAĞI

Toplantı Tarihi :
Toplantı Saati:
Toplantı Yeri : Anasınıfı
Toplantı Başkanı: ……………….
Toplantıya Katılanlar:………………………

GÜNDEM MADDELERİ:
  1. Açılış Yoklama
  2. Toplantının Amacı
  3. 2023/2024 Yılının Değerlendirilmesi
  4. Belirli Gün ve Haftaların Kutlanması
  5. Eğitim Programında Atatürk İlke ve İnkılaplarına Yer Verilmesi
  6. Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin İncelenmesi
  7. Aylık ve Günlük Planların İncelenmesi
  8. Eğitim Öğretim Sürecinde Yararlanılacak Kaynakların Görüşülmesi
  9. Sınıflarda Bulunan Materyallerin ve Oyuncakların Görüşülmesi ve Yeni Alınacak Materyallerin Tespiti
  10. Beslenme, Sınıf Temizliği ve Çocukların Temizliklerinin Görüşülmesi
  11. Yıl İçerisinde Kullanılacak Yöntem ve Teknikler
  12. Dilek ve Temenniler, Kapanış

GÖRÜŞMELER
  1. 2023/2024 Eğitim öğretim yılı anasınıfı 1. zümre toplantısı müdür yardımcısı …………… başkanlığında İstiklal Marşı okunduktan sonra hayırlı olsun dilekleriyle başladın. Anasınıfı öğretmenlerinin toplantı yerinde hazır bulunduğu görüldü. Yazman olarak ……………seçildi. Zümre başkanı olarak ……………uygun görüldü.
  2. ……………toplantının öğretmenlerin işbirliğini iletişimini ve verimliliğini sağlamak amacıyla yapıldığını belirtti.
  3. ……………geçen yılın verimli bir yıl olduğunu, bu yılın da verimli geçmesini temenni etti .
  4. ……………belirli gün ve haftaların program ve yönetmelik dahilinde etkinli bir şekilde kutlanması gerekliliğini söyledi.
……………Atatürk ve Atatürk İlke ve İnkilaplarının çocukların yetişmesinde ve manevi değerleri kazanmasında önemli bir rolü olduğunu vurgulayarak, Atatürk konularına ağırlık verilmesi gerektiğini vurguladı.
  1. Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmeliği incelendi. ……………programda değişen maddelerin olduğunu, o maddelerin de okul öncesi eğitim çağındaki çocukların yaş grubuyla ilgili maddeler olduğunu belirtti.
  2. ……………yıl içerisinde kullanılacak aylık ve günlük planların önemine dikkat çekti. Yönetmeliğe çoçukların yaş ve gelişim düzeylerine uygun aylık ve günlük plan kullanılması gerektiğini belirtti.
  3. ……………eğitim öğretim yaparken piyasadaki kaynak kitapların incelenmesi ve öğretmenlerin arşivinde bulunması gerektiğini söyledi. ……………internet sitelerinde de oldukça etkili etkinlikler bulunduğunu ve bunlardan yararlanılabileceğini vurguladı.
  4. ……………sınıfta kullanılabilecek oyuncakların ve materyallerin eksikliğini dile getirdi ……………sınıftaki materyallerin yetersizliğini belirterek yeni oyuncak ve materyal alınması gerektiğini söyledi. ……………sınıftaki eksik ve olması gereken malzemelerin listesinin yapılmasını ve bunların dilekçe ile okul yönetimine bildirilmesi gerektiğini söyledi.
  5. ……………çocuklara verilen beslenme listesinin tekrar gözden geçirilip yeniden uygulamaya konmasını gerekliliğini vurguladı. ……………beslenme listesinin çocukların gelişim özelliklerine göre hazırlanmasının önemine dikkat çekti.
  6. ……………çocukların yaş grubunun küçülmesiyle uygulanacak yöntemlerdeki yelpazenin genişlemesi gerektiğini söyledi. Daha çok uyarıcıyla çocuklara eğitim vermenin önemini belirtti. ……………özellikle görsel ve işitsel uyarıcıların çocukların öğrenmesinde etkili olduğunu söyledi.
  7. Başarılı bir eğitim öğretim geçirilmesi dileğiyle toplantı sonlandırıldı.

Alınan Kararlar:
  1. Zümre başkanı olarak ……………seçildi.
  2. Belirli gün ve haftaların programa uygun olarak, gerekli duyarlılık yaratarak kutlanmasına karar verildi.
  3. Atatürk İlke ve İnkılaplarının uygun ve etkili bir şekilde kutlanmasına karar veril
  4. Günlük ve Aylık planların sınıf ortamına çoçukların gelişim düzeylerine uygun olarak hazırlanmasına karar verildi.
  5. Eksik olan oyuncak ve materyallerin tespit edilip liste yapılmasına, listelerin okul yönetimine bildirilmesine karar verildi.
  6. Temizlik konusunda öğretmenlerin de gözlemler yaparak, hijyenik bir ortam yaratılmasını sağlamasına karar verildi.
  7. Çocukların yaş ve gelişim özelliklerine uygun olarak eğitim öğretim yöntemlerinin çeşitliliğinin arttırılmasına karar verildi

Son düzenleme:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar