Yusuf Tekin: Yeni Müfredat Kademeli Olarak Uygulanacak

can

Yönetici
Yönetici
Katılım
20 Ara 2023
Mesajlar
233
Tepkime puanı
13
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni müfredatın kademeli olarak uygulanacağını açıkladı. Müfredat değişikliği kapsamında ders içerikleri güncellenecek, konular sınıf düzeylerine göre sadeleştirilecek. Talim Terbiye Kurulu'nca yürütülen çalışmalarda önemli bir aşamaya gelindi ve yeni öğretim programlarına ilişkin detaylar nisan ayında kamuoyuna açıklanacak.

Bakan Tekin, yeni müfredatın kademeli olarak uygulanacağını belirtti ve bu uygulamanın 2024-2025 eğitim ve öğretim yılında 1'inci, 5'inci ve 9'uncu sınıflarda başlayacağını ifade etti. Çalışmalar tamamlandıktan sonra yeni müfredat detayları kamuoyuna duyurulacak.

Ayrıca, Bakan Tekin, matematik dersinden bazı konuların çıkarıldığı iddialarını yanıtladı. Talim Terbiye Kurulu'nun çalışmalarının yüzde 80'inin tamamlandığını ve müfredat hazırlığı için yaklaşık 2 bin kişinin çalıştığını belirtti. Bu kişilerin yüzde 40'ının akademisyen, geri kalanının ise öğretmen olduğunu söyledi. Çalışmalarda, bilimsel boyutta uzman akademisyenlerin yanı sıra uygulamada görev alan öğretmenlerin de yer aldığını vurguladı.

Bakan Tekin, öğrencilerin düzeylerinin önemli olduğunu ve müfredatın bu düzeylere uygun olması gerektiğini dile getirdi. Zorunlu eğitim çağında verilmesi gereken bilgilerin lisans düzeyinde olup olmadığının önemli olduğunu belirterek, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın öğrencilerin düzeylerine uygun müfredatı ortaya koyacağını ifade etti.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst