Beden Eğitimi Öğretmeni Beyzbol Sopasıyla Saldırıya Uğradı

can

Yönetici
Yönetici
Katılım
20 Ara 2023
Mesajlar
221
Tepkime puanı
13
**Beden Eğitimi Öğretmeni Beyzbol Sopasıyla Saldırıya Uğradı**

Manavgat ilçesinde görev yapan Milli Egemenlik Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Serkan Karahasan, bir öğrencinin yakınları tarafından beyzbol sopasıyla darp edildi. Olayın ardından sağlık kuruluşundan darp raporu alan Karahasan, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Olay, geçtiğimiz pazartesi günü meydana geldi. Milli Egemenlik Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Serkan Karahasan, okul çıkışında bir öğrencinin yakınları tarafından beyzbol sopasıyla darp edildi. Sağlık kuruluşundan rapor alan Karahasan, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Öğretmenin bağlı bulunduğu sendika, öğretmenler ve öğrenci velileri okul bahçesinde basın açıklaması yaparak duruma tepki gösterdi.

**Öğretmenin Açıklamaları: "Akran Zorbalığı Uyardığım İçin Saldırıya Uğradım"**

Olayı anlatan Serkan Karahasan, 6. sınıf öğrencisi M.S.'yi bir arkadaşına akran zorbalığı uyguladığı için defalarca uyardığını ve devam etmesi üzerine azarladığını belirtti. Karahasan, "Cuma günü uyardıktan sonra okuldan gönderdim. Akşam yakınları beni telefonla arayarak 'bizim çocuğumuza sen nasıl böyle davranırsın' şeklinde tehditkar söylemlerde bulundu. Pazartesi günü tam okul dağıldığı sırada öğrencinin yakını olduğunu söyleyen 30-35 yaşlarında 2 kişi yanıma gelerek emrivaki bir şekilde 'anlat bakalım şu olayı' diye konuştu. Diğer öğretmen arkadaşlarımın araya girmesiyle olay yatıştırıldı. Az sonra öğrencinin babası ve diğer aile bireyleri de geldi. Bir tanesinin elinde beyzbol sopası vardı. Küfür ederek üzerime saldırdılar. Ben de kendimi savundum. Öğretmen arkadaşlar araya girip ayırdı. Hemen polisi aradık. Polisler geldi ve hastaneye giderek rapor aldım. Daha sonra karakola gidip şikayette bulundum" şeklinde konuştu.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Üst