MEB

Milli Eğitim Bakanlığı (Meb) Takvimini Duyurdu: İkinci Ara Tatil 9 Gün Mü, Ne Zaman Başlıyor? Ramazan Bayramı Tatili Ve Ara Tatil Birleştirilecek Mi?

27 Mart 2024
23
Views

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim öğretim yılı takvimini başlangıçta duyurmuştu. Eylül ayında başlayan eğitim yılı, öğrencilerin ilk ara tatilini Kasım ayında gerçekleştirdi. Ardından Ocak ve Şubat ayları arasında yarıyıl tatili yapıldı ve okullarda ikinci dönem başladı. Nisan ayı geldiğinde ise öğrenciler, öğretmenler ve aileler ara tatil takvimine yoğunlaştı. Ancak bu yıl ara tatil ve Ramazan Bayramı tatilinin benzer tarihlerde denk gelmesi, ara tatil takviminin önemini artırdı.

Ramazan Bayramı, 10 Nisan tarihine denk gelirken öncesindeki iki gün idari izin kapsamına alınarak tatil toplamda 9 güne uzatıldı. Bu durum, ikinci ara tatilin 9 gün olacağına dair bir beklentiye neden oldu. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı’nın duyurduğu takvime göre ikinci ara tatil, 8-12 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek ve toplamda 5 gün sürecek.

Ara tatilin 5 Nisan Cuma günü başlayıp 15 Nisan Pazartesi günü sona ereceği planlanıyor. Bu süreçte öğrenciler, cumartesi ve pazar günleri dahil olmak üzere toplam 9 gün tatil yapacaklar. Benzer şekilde, Ramazan Bayramı tatili de 9 gün sürecek; 10 Nisan Çarşamba günü başlayacak ve 12 Nisan Cuma günü sona erecek.

MEB tarafından belirlenen bu takvime göre, öğrenciler ve öğretmenler için önemli bir tatil dönemi yaşanacak. Ancak ara tatil ve bayram tatilinin benzer tarihlerde denk gelmesi nedeniyle, öğrencilerin ve velilerin tatil sürecini planlama açısından dikkatli olmaları gerekecek.

Article Categories:
MEB

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir